Hindistan'da kast dışı evlilik yaptılar, taşlanarak öldürüldüler

Hindistan'ın Karnataka eyaletinde genç bir çift, kast dışı evlilik yaptıkları gerekçesiyle yakınları tarafından taşlanarak öldürüldü. Birleşmiş Milletlerin (BM) verilerine göre dünya genelinde işlenen 5 bin töre cinayetinden bini Hindistan'da işleniyor.

08 Kasım 2019 Cuma, 10:54
Abone Ol google-news

Hindistan'ın Karnataka eyaletinde genç çift, kast dışı evlilik yaptıkları gerekçesiyle taşlanarak öldürüldü. Hint basınında yer alan haberlere göre, 3 yıl önce kaçarak evlenen 29 yaşındaki Rameş ve Gangava, ailelerini ziyaret etmek için köylerine döndü.

KÖY GİRİŞİNDE TAŞLADI

Polis yetkilileri, genç çiftin, kadının erkek kardeşi, amcası ve bazı yakınları tarafından köyün yakınlarında taşlanarak öldürüldüğünü belirtti.Genç kadının erkek kardeşinin, amcasının ve cinayete karışanlardan bir kişinin yakalandığını bildiren yetkililer, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. Ailelerinin rızası olmadığı için 3 sene önce kaçarak evlenen ve eyaletin başkenti Bangalor'a yerleşen çift, iki çocuk sahibiydi. 

NE OLMUŞTU?

Hindistan'da kast dışı evlilik yaptıkları gerekçesiyle çok sayıda çift, aile üyeleri ve yakınlarının cinayetine kurban gidiyor.