Bedri Gencer’in dersleri başka öğretim görevlisine verildi

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Elazığ depreminin ardından kız çocuklarına yönelik yaptığı açıklamalarla büyük tepki toplayan Bedri Gencer’in lisans öğrencilerine verdiği sosyoloji dersinin öğretim görevlisi değişti.

17 Şubat 2020 Pazartesi, 18:10
Abone Ol google-news

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde  (YTÜ) profesör olan Bedri Gencer, Elazığ Depremi'nin ardından afetlerin pedofilinin yasaklanmasından dolayı olduğunu söyleyerek "Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı" demişti.

Açıklamaları büyük tepki toplayan Bedri Gencer’in lisans öğrencilerine verdiği sosyoloji dersinin öğretim görevlisi değişti.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Bedri Gencer’in protesto edilmesini ardından geçtiğimiz hafta okuldan atılması için 124 dilekçe toplanmıştı. Bu haftaya da dilekçeler toplanarak başlandı. Pazartesi sabahları sosyoloji dersine giren Gencer'in bu sabah derslerine Muhammed Fazıl Baş isimli araştırma görevlisi girdi.

Öğrenciler, yerine gelen hocaya sorduklarında ise, geçici veya kalıcı bir durum olabilir cevabını aldıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi öğrenci otomasyon sistemi üzerinden dersin hocasının değiştiği bildirildi.