Parkta sevgilisine şiddet uygulayan kişiye müdahale etmek isterken, çıkan boğuşmada şahsı kalbinden bıçaklayarak öldüren 20 yaşındaki Kadir Şeker için sosyal medyada kampanya başlatıldı.

Konya’da sevgilisi Ayşe D.'ye şiddet uygulayan Özgür Duran isimli bir kişiyi engellemek isterken, çıkan boğuşmada şahsı kalbinden bıçaklayarak öldüren 20 yaşındaki Kadir Şeker için sosyal medyada adalet çağrısı yapıldı. ‘Kasten öldürme’ suçundan tutuklanan Şeker’in serbest bırakılması için #kadiricinadalet ve #kadirsucsuzdur etiketleriyle kısa sürede binlerce tweet atıldı. Kampanyaya sanatçılar, gazeteciler, siyasetçiler ve kadın dernekleri de destek oldu. Kadir Şeker için başlatılan kampanya, sosyal paylaşım ağı Twitter’da #KadirİçinAdalet ve #kadirsucsuzdur hastegleriyle Türkiye gündemine girdi.
1
Parkta sevgilisine şiddet uygulayan kişiye müdahale etmek isterken, çıkan boğuşmada şahsı kalbinden bıçaklayarak öldüren 20 yaşındaki Kadir Şeker için sosyal medyada kampanya başlatıldı. Konya’da sevgilisi Ayşe D.'ye şiddet uygulayan Özgür Duran isimli bir kişiyi engellemek isterken, çıkan boğuşmada şahsı kalbinden bıçaklayarak öldüren 20 yaşındaki Kadir Şeker için sosyal medyada adalet çağrısı yapıldı. ‘Kasten öldürme’ suçundan tutuklanan Şeker’in serbest bırakılması için #kadiricinadalet ve #kadirsucsuzdur etiketleriyle kısa sürede binlerce tweet atıldı. Kampanyaya sanatçılar, gazeteciler, siyasetçiler ve kadın dernekleri de destek oldu. Kadir Şeker için başlatılan kampanya, sosyal paylaşım ağı Twitter’da #KadirİçinAdalet ve #kadirsucsuzdur hastegleriyle Türkiye gündemine girdi.
1
2
3
4
5
6
MEZUN OLDUĞU LİSENİN DERNEĞİNDEN AÇIKLAMA
Kadir Şeker’in mezun olduğu, Konya Akşehir Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi’nin mezunlar derneği de sosyal medyada başlatılan kampayaya destek olan bir açıklama yayımladı. Açıklamada; Kadir Şeker davasının takip edileceği bildirildi. Kadir’in yanında olduklarını belirten mezunlar, Kadir’in ailesini ziyaret ettiklerini de ifade etti.

NE OLMUŞTU?
Konya'da, üniversite sınavına hazırlanan Kadir Şeker (20), kütüphane çıkışı, bir parkta sevgilisi Ayşe D.'ye (35) şiddet uygulayan Özgür Duran'a (32) müdahale etmek isterken Şeker'in çıkardığı meyve bıçağı, yaşanan boğuşmada Duran'ın kalbine saplanmış ve Özgür Duran hayatını kaybetmişti. Duran'ın, 'kasten yaralama', 'hırsızlık', 'yağma' ve 'uyuşturucu madde ticareti' suçlarından toplam 19 suç kaydı olduğu ortaya çıkmıştı. Kadir Şeker 'kasten öldürme' suçundan tutuklandı.
7
MEZUN OLDUĞU LİSENİN DERNEĞİNDEN AÇIKLAMA Kadir Şeker’in mezun olduğu, Konya Akşehir Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi’nin mezunlar derneği de sosyal medyada başlatılan kampayaya destek olan bir açıklama yayımladı. Açıklamada; Kadir Şeker davasının takip edileceği bildirildi. Kadir’in yanında olduklarını belirten mezunlar, Kadir’in ailesini ziyaret ettiklerini de ifade etti. NE OLMUŞTU? Konya'da, üniversite sınavına hazırlanan Kadir Şeker (20), kütüphane çıkışı, bir parkta sevgilisi Ayşe D.'ye (35) şiddet uygulayan Özgür Duran'a (32) müdahale etmek isterken Şeker'in çıkardığı meyve bıçağı, yaşanan boğuşmada Duran'ın kalbine saplanmış ve Özgür Duran hayatını kaybetmişti. Duran'ın, 'kasten yaralama', 'hırsızlık', 'yağma' ve 'uyuşturucu madde ticareti' suçlarından toplam 19 suç kaydı olduğu ortaya çıkmıştı. Kadir Şeker 'kasten öldürme' suçundan tutuklandı.