CHP'den Erdoğan'a videolu yanıt: Biz susalım görüntüler konuşsun

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün Berlin dönüşünde medya mensuplarıyla bir söyleşi gerçekleştirdi. Erdoğan FETÖ'nün siyasi ayağına ilişkin, "AK Parti’de, MHP’de bu tür adamlar mı var? Hadi ispatla. Eğer ispatlayamıyorsan demek ki bunlar sende... Ya CHP içinde var, ya İP’te var, ya HDP’de var. Çıkar o zaman sen bunları, ispat et" demişti. Erdoğan'a yanıt CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'dan geldi.

21 Ocak 2020 Salı, 10:55


AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Libya Konferansı için gittiği Almanya'nın Berlin kentinden dönüşünde basın mensuplarıyla bir araya gelmişti. Erdoğan, dünkü açıklamasında  "CHP ‘FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın komisyonu’ önergesi verdi. AKP ve MHP karşı durdu. Sayın Bahçeli ‘Hakim değiliz, savcı değiliz. Meclis’te araştırılması doğru değil. Bunun yerine sözde ‘Yurtta Sulh Konseyi’ araştırılsın’ dedi. Siz ne diyorsunuz buna?”  soruna da yanıt vermişti. 


Erdoğan yanıtında “Sen iddia sahibi olduğuna göre bir defa bu iddianı ispatlamakla mükellefsin. İspatla bunu. Parlamentonun içinde veya herhangi siyasi partide, AK Parti’de, MHP’de bu tür adamlar mı var? Hadi ispatla. Eğer ispatlayamıyorsan demek ki bunlar sende... Ya CHP içinde var, ya İP’te var, ya HDP’de var. Çıkar o zaman sen bunları, ispat et. Bunu ispatlayamayan bu parti parlamentonun tamamını zan altına almak için böyle bir yola başvurdu. Daha geçenlerde Urla Belediye Başkanı’nın FETÖ’cü olduğu ortaya çıktı. Şu anda ne oldu? Tutuklu içeride. Mahkemesi devam ediyor” diye karşılık verdi.

CHP'DEN VİDEOLU YANIT 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sosyal medya hesabından yanıt verdi.

AKP’li eski bakanların FETÖ’yü savunan sözlerine yer veren bir video yayınlayan Özkan, “Biz susalım görüntüler konuşsun... Bakalım bu kişiler hangi partiden” diye yazdı.